hakkimizda

İstanbul Capital Alacak Yönetimi ve Finansal Hizmetler A.Ş., varlık ve alacak yönetimi alanında edinilmiş 15 yıllık tecrübenin ışığında kurulmuştur; sistematik yöntemlerle, hızlı ve sonuç odaklı çalışmaktadır.

Alacak yönetimi ve tahsilatının sadece hukukçulara bırakılamayacak kadar önemli ve kapsamlı bir iş olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle ‘Collection-Center’ (Tahsilat Merkezi) ekibimizde deneyimli tahsilat uzmanları ve hukukçularımız işbirliği içinde çalışmaktadırlar.

 Dosyaların ve tahsilat verilerinin kayıtlarını tutan, tahsilat sonuçlarını raporlayan ve bu raporları analiz eden gelişmiş ve bize özel bir yazılım programı kullanmaktayız. Ayrıca çağrı merkezlerinin etkin bir şekilde çalışması ve bu çalışmaların izlenebilmesi için üretilmiş teknolojik altyapı, santral, İP telefon ve auto-dialer kurulumu yatırımlarımızı tamamlamış olup bu alanda son teknolojiden yararlanmaktayız.
‘Tahsilat merkezi’ ekibimiz tarafından yapılan çalışmaların ana başlıkları aşağıda sıralanmıştır.
 
En sonda belirttiğimiz gibi tüm çalışmalara rağmen tahsilat yapılamayan dosyalar için icra takibi başlatılmakta veya mevcut icra takibine devam edilmektedir.
İlk etapta borçlular sulhen anlaşmaya davet edilmekte ve bu yönde müzakere görüşmeleri bir süre sürdürülmektedir. Uzlaşma imkânı olmayan veya anlaşma niyetinden uzak borçlulardan da cebri icra yolu ile tahsilat yapılmaya çalışılmaktadır.

Şirketimizin kurucu ortağı ve genel müdürü Özgül Paşaoğlu, varlık ve alacak yönetimi sektörünün lideri GİRİŞİM Varlık Yönetimi A.Ş.’nin 2005 yılında kuruluşundan başlayarak 10 yıl boyunca yönetici kadrosunda yer almış, varlık yönetimi sektörünün Türkiye’de gelişmesini yakından takip etme fırsatı bulmuş,  sektörün kurulum ve gelişim sürecinde önemli tecrübeye sahip olmuştur. 2015 yılında görevinden ayrılarak, diğer ortakları ile birlikte İstanbul Capital Alacak Yönetimi ve Finansal Hizmetler A.Ş.’ni kurmuştur.
 
İstanbul Capital, hem alacak dosyalarını devir ve temlik almak suretiyle, hem de müşterileri adına hasılat paylaşımlı tahsilat yaparak servis hizmeti sunmaktadır. Yetenekli ve tecrübeli tahsilat temsilcilerimiz ve hukukçularımız ile işbirliği içinde, portföy analizleri ve etkin raporlamaların ışığında, sonuç odaklı çalışarak en kısa sürede en yüksek tahsilata ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Alacak dosyalarının temlik alınması aşamasında, Şirketimiz dosyalar için değerleme yapmakta ve satılan portföy için toplam bir fiyat teklifi sunmaktadır. Anlaşma durumunda, noter sözleşmesi ile dosyalar temlik alınmakta ve açılmış icra takiplerine söz konusu temliknamelerin, temlik eden tarafın vekilleri tarafından ibraz edilmesi suretiyle işlem tamamlanmaktadır.
Şirketimiz, müşterilerine hasılat paylaşımlı tahsilat ve diğer çağrı-merkezi hizmetleri de sunmaktadır. Müşterilerimiz adına yapılan tahsilat sonucu erişilen hasılatın paylaşımı karşılıklı görüşmeler sonucu belirlenmektedir. Bu konuda, dosyaların yapısı, indirim oranları ve talep edilen tahsilat süresi etkin rol oynamaktadır. Yapılan tüm çalışmalara rağmen, tahsilat yapılamamış dosyalar için, deneyimli hukuk kadromuz tarafından icra takibi başlatılmakta veya mevcut icra takibi etkin bir şekilde yürütülmektedir.
 

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!